Leczenie osoczem - Bożena Gruda

Przejdź do treści

Menu główne:

EDUKACJA
LECZENIE NATURALNE OSOCZEM
NAJSZYBSZY AUTOLOGICZNY, NATURALNY ZABIEG
Zabieg autologiczny bez ryzyka uczuleń. Ważna informacja dla osób, które nie chcą i nie lubią stosować substancji pochodzenia zwierzęcego (kremy w dermatologii, żele i proszki w stomatologii i implantologii). Prosta procedura pozyskania fibryny bogatopłytkowej wykorzystuje jedynie fizjologiczne właściwości krwi. Krew jest pobrana i odwirowana bez żadnych antykoagulatnów oraz sztucznych aktywatorów.
W celu przyspieszenia gojenia oraz poprawy jego jakości stosujemy zaawansowaną technikę A-PRF, oraz i-PRF. Skondensowane czynniki osocza, czyli Fibryna bogatkopłytkowa (PRF), jest autogenną matrycą otrzymywaną z koncentratu płytek krwi pacjenta. Jej działanie polega na przyspieszeniu szybkości gojenia oraz poprawie jego jakości. Dzieje się tak na skutek wzmożonej działalności grupy wyselekcjonowanych czynników ułatwiających między innymi powstawanie nowych naczyń krwionośnych oraz stymulowania tkanek do szybkiego gojenia (tzn. wzrostu kości i tkanek miękkich).
Tuż przed zabiegiem chirurgicznym, astystentka/laborantka pobiera od pacjenta kilka probówek krwi, która natychmiast trafia do specjalnego urządzenia zwanego wirówką. W procesie odwirowania uzyskiwane są odpowiednie frakcje czynników wzrostu i gojenia znane pod nazwą A-PRF (Advanced Platelet Rich Fibrin) oraz i-PRF (Injectable Plateled Rich Fibrin), które mogą być natychmiast wykorzystane podczas zabiegu w postaci membran, dodatku do biomateriałów, czy zaopatrzenia zębodołu po ekstrakcji.
Po stosuje się tę metodę w stomatologii?
Czynnik PRF w postaci płynu, matryc, korków czy rozdrobnionej struktury stosuje się u pacjentów celem przyspieszenia gojenia ran i odtwarzania (wzrost i różnicowanie) struktur tkankowych w trudnych anatomicznie rejonach jamy ustnej. Dodatkowo korzysta się z niego w technikach łączonych - wzbogacenie przeszczepów kostnych - w celu nasilenia osteognezy (procesów kościotwórczych) i nasilenia regeneracji tkanek miękkich (np. dziąseł lub uszkodzonej błony śluzowej jamy ustnej). Fibryna jest najlepszym rusztowaniem, jeśli chodzi o inżynierię tkankową i powolne uwalnianie czynników wzrostu. Zastosowanie A-PRF i i-PRF powoduje, że gojenie jest znacznie szybsze i przebiega bez komplikacji.
Zaawansowana fibryna A-PRF to autologiczny opatrunek wykorzystywany w postaci membran, korków oraz materiałów służących do szybkiej i intensywnej regeneracji tkanek miękkich kości. Płynna fibryna i-PRF podana miejscowo do tkanek natychmiast wypełnia przestrzenie od wewnątrz. Dzięki tworzącej się w tkankach strukturze przestrzennej, znajdujące się w sieci płytki krwi, krwinki białe oraz komórki macierzyste powoli uwalnianie są z macierzy fibrynowej i rozpoczyna się proces odnowy tkanek, komórek i naczyń oraz angiogenezy.
Armii Krajowej 59/5, 96-100 Skierniewice
tel. 46 833 79 13, kom. +48 512 178 714
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego